מרקס אנד ספנסר אנגליה

Marks & Spencer היא קמעונאית רב-לאומית אנגלית של ביגוד, מזון ומוצרי בית. החברה מפעילה למעלה מ-600 חנויות בבריטניה ובאירלנד.

החנות הראשונה נפתחה ב-1884 על ידי מייקל מרקס ותומס ספנסר בלידס, אנגליה. זה נקרא בתחילה "מייקל מרקס אנד קומפני". לאחר מכן, החברה תשנה את שמה למרקס אנד ספנסר בשנת 1889, כאשר היא עברה לדור הבא של בני המשפחה המייסדים.

הסופרמרקט הראשון של Marks & Spencers נפתח ב-1952, ואחריו סופרמרקט נוסף חמש שנים מאוחר יותר.

מרקס אנד ספנסר היא חברת ביגוד ומזון ידועה מאנגליה

מרקס וספנסר קיים כבר למעלה מ-183 שנים. היא נוסדה במקור כחברת טקסטיל שבסיסה במנצ'סטר, אנגליה. החנות הראשונה של מרקס אנד ספנסר נפתחה לקהל ב-24 באוקטובר 1894 באוקספורד סטריט (לונדון) כדי למכור בגדים ופריטים אחרים.

בתחילת שנות ה-70, הפכה מרקס אנד ספנסר לקמעונאית הבגדים הגדולה באירופה עם חנויות ברחבי אנגליה. היו להם יותר מ-1200 חנויות בשלב זה, אך לאחר שפל כלכלי בסוף שנות ה-70 הם החלו לסגור רבות מהחנויות שלהם בכל רחבי אנגליה. מאז הם שיפרו את העסק שלהם עם אסטרטגיות שכוללות התקדמות טכנולוגית עם קמעונאות של קניות מקוונות ללקוחות שאינם ליד אחת מהחנויות שלהם או עם שירותי משלוח עד הבית.

Marks & Spencer היא קמעונאית רב לאומית המחזיקה במגוון מגוון של מותגים, כולל ה-M&S המכונה M&S.

מרקס אנד ספנסר היא קמעונאית בריטית רב-לאומית המחזיקה במגוון רחב של מותגים, כולל ה-M&S בעל השם. הם פועלים למעלה מ-160 שנה והתרחבו ל-34 מדינות ברחבי אירופה, אסיה וצפון אמריקה. ב-2016 היו להם מכירות ברחבי העולם של 9.1 מיליארד ליש"ט, כאשר המכירות הבינלאומיות היו כמחצית מהנתון הזה. בנוסף לחנויות פיזיות ברחבי העולם, הם גם מפעילים חנות מקוונת שלטענתה יש לה למעלה משלושה מיליון לקוחות מדי שבוע מ-148 מדינות ברחבי העולם.

בשנים האחרונות עברו מרקס אנד ספנסר מספר שינויים שעזרו להם לחזור לרווחיות ב-2017 לראשונה מאז 2013-2014. לחץ כן לצפיה בקטלוג של מרקס אנד ספסנסר